fbpx

Krótka historia DesignWolf

career and passion

Cześć i czołem, witam Was serdecznie!

Tu DesignWolf vel Klaudia – jak kto woli. Na moim zegarze jeszcze trochę do 30-stki. Pomyślicie pewnie coś w stylu “Boże jaka młoda, co ona może wiedzieć?!” Stosunkowo niedużo?
Wiem, wiem ale myślę, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć drogę do swoich marzeń; wychodzę też z założenia, że człowiek i tak uczy się każdego dnia. Ja miałam to szczęście dość szybko znaleźć swoją pasję i uczynić z niej sposób na życie.
Życzę tego każdemu z całego serducha!

Podobno byłam spokojnym dzieckiem…
Mama twierdzi, że dopiero później “nadrobiłam” 😉
Zawsze lubiłam otaczać się pięknymi przedmiotami. Z każdej szkolnej wycieczki wracałam z nowymi bibelotami do mojego pokoju: słoniki, fikuśne ramki na zdjęcia, maski weneckie…

Pamiętam, że jako młoda dziewczynka uwielbiałam układać kwiaty, fascynowały mnie liczne możliwości zestawień barw, kształtów, wielkości. Coś mi z tego zostało, nadal uwielbiam to robić 🙂

Marzyły mi się studia wnętrzarskie ale nie czułam się na siłach aby składać teczkę rysunkowo-malarską na ASP więc rozpoczęłam przygodę na studiach pod kierunkiem Architektura i Urbanistyka w 2012r. a właściwie to 8 miesięcy wcześniej jak postanowiłam wystartować w tym szczurzym wyścigu, tj. stawić się na egzaminy wstępne na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie więc zapisałam się na kurs rysunku. Niestety nie byłam nigdy tą nadzwyczajnie uzdolnioną rysunkowo czy malarsko. Wszystkiego uczyłam się od podstaw. Nigdy nie zapomnę mojej pierwszej lekcji, przez caluteńkie 3 godziny próbowałam narysować odręcznie idealnie prostą linię na luźnym nadgarstku… Wyobrażacie sobie jakie to musiały być niezwykle interesujące 3 godziny mojego życia?! 😉

desire to create

Voila! Udało się. Zostałam studentką. No więc rysowałam, męczyłam się, wysilałam najdalsze i wcześniej nieodkryte obszary szarych komórek. Doskonaliłam rysunek, analizowałam postrzeganie przestrzeni przez przeciętnego Homo Sapiens, urbanistykę, prawo budowlane, ekologię, liczyłam naprężenia, wytrzymałości materiałów i wiele wiele innych… W tym mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

Z biegiem czasu okazało się, że nadal zdecydowanie bardziej fascynują mnie wnętrza więc pomimo wzdychania na co dzień nad projektami placów, domków jak i całych osiedli w ciągu tygodnia (tak naprawdę te studia to harówka 24/7), zrobiłam w tzw. międzyczasie jednoroczną, weekendową szkołę na profilu dekorator wnętrz. Liznęłam co nieco historii mebla, analizy barw, kompozycji, ergonomii…

now-what

Studia się skończyły, wyruszyłam więc na łowy, marzyła mi się praca w branży wnętrzarskiej. Tak też na pewien czas trafiłam do pewnej firmy, w której zajmowałam się projektowaniem mebli na wymiar. Tam zgłębiałam wiedzę na temat zawiasów, szyn, płyt meblowych, wykończeń, frezów oraz uczyłam się co nieco technicznej strony wykonawstwa…

Było mi mało. Wciąż szukałam swojego miejsca. Łatwo nie było. Były wzloty i upadki, dni lepsze i gorsze, pracowałam trochę tu, trochę tam. Tu coś komuś doradziłam, tam coś zaprojektowałam. Działałam też przez 3 lata w nieco innej branży (choć nadal artystycznie).

choice chance change

Nareszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień 4.09.2017r. – założenie pierwszej, własnej działalności. Tak ruszyło studio projektowe DesignWolf Interiors, w którym Was goszczę.

W międzyczasie, miałam również okazję specjalizować się w projektowaniu pomieszczeń sanitarnych dla jednego z największych salonów łazienkowych w Polsce oraz nauczać w szczecińskim oddziale szkoły dla dorosłych, na kierunku projektowanie wnętrz, co było niesamowicie satysfakcjonującym i uskrzydlającym zajęciem.

Lata przeróżnych doświadczeń zawodowych, społecznych oraz ogólnorozwojowych pozwoliły mi dotrzeć do miejsca, w którym dziś mogę poznać Ciebie.

Zostanę tu na troszkę aby zarazić Was co nieco tematyką projektowania wnętrz.
Będę starała się przybliżyć Wam wszystko co związane z designem, doborem kolorów, ergonomią jak i samym procesem projektowym oraz pracą architekta wnętrz.

Nadmiarem czasu niestety nie grzeszę ale już długo chciałam się zabrać za pisanie skromnego bloga, nareszcie się za to zabrałam więc mam nadzieję, że zatrzymam Was tutaj choćby na chwilę. Postaram się pisać chociaż 1 wpis w tygodniu!

Pozdrawiam Was ciepło,

DesignWolf

Skontaktuj się

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej? Po prostu zadzwoń lub wyślij wiadomość.